Věci, které potřebuji pro život v Asii

Podívejte se kolem sebe. Co opravdu potřebujete k životu? Svůj život zabalím do dvou batohů.

Jsem minimalista, ale i k tomuto stavu jsem se postupně dopracoval.


Minimalisté investují do zážitků, ne do majetku. Minimalismus je životní styl, který spojuje myšlenka zbavení se nepodstatných věcí ve prospěch těch podstatných.

Oblečení

Minulý týden jsem udělal vítr ve skříni a připravil jsem tři Ikea tašky oblečení, které odnesu potřebnějším. Pro mě to byla zátěž, pro ně před zimou vysvobození. Před odjezdem však dostanou ještě další 3 tašky. Co bych dělal v Asii s kabátem, svetry, kalhotami nebo sakem? Sebou si beru jen letní věci. Zimní nejsou potřeba, protože teplota celoročně neklesne pod 20 °C.  Do Evropy mě v zimě už nikdo nedostane.
Koupit musím nepromokavou tenkou bundu, funkční spodní prádlo a nové plavky. Většiny bot se také zbavím, protože 90% času budu v Asii chodit  ve flip-flopech. Na delší trasy se mi osvědčily sandále z outdorového obchodu s horskou podrážkou, které můžu vzít i do moře. Jedny tenisky si vemu na cestu.

Elektronika

Nejedu tam na dovolenou. Jedu tam pracovat. V září jsem tedy obměnil své hlavní pracovní nástroje za nové: iPhone 5S, Mac Book Air a iPad Air. Hodit se budou sluchátka s nekompromisní kvalitou zvuku Koss Porta Pro. Sehnal jsem je dokonce v bílé limitované edici. Objednaný už mám mikrofon Samson Go Mic, protože se chystám dělat webináře, videa a online programy. Redukce, nabíječky a to je vše. Fotoaparát, kameru a MP3 přehrávač nahradí iPhone.

Cetovní potřeby

Před pár dny jsem si pořídil skvělý  batoh Thule EnRoute Escort, ale ještě potřebuji jeden větší. Přemýšlím o Thule Crossover 40l.
Pomocí skvělých sáčků Pack-It™ navíc ušetřím spousty místa v zavazadlech.
Naopak jako zbytečný se ukázal rychleschnoucí ručník. Ručníky jsou všude a v tom počasí navíc uschnete i bez něj velmi rychle. Mince v Asii moc nepoužívají a proto ještě koupím peněženku Bellroy Note Sleeve, protože moje peněženka z Baťy je sice v pohodě ale zbytečně moc velká.

Knihy, dokumenty a daší…

Mám spoustu kuchařek, které daruji mamce. Mám také pár knih o marketingu, které rozdám na srazu markeťáků v Ostravě. Většinu důležitých knih však mám v online podobě a budu nosit stále u sebe v iPadu. Důležité dokumenty si naskenuji a uložím na DropBox. Originály nechám u mamky, která bude mít plnou moc. Ale o tom až v dalším článku o přípravách…
Pokud máte nějaké skvělé tipy na další věci, bez kterých se na cestách neobejdu, napište mi je do komentářů.

Žádné komentáře:

Okomentovat