Jak jdou přípravy? Chyby, faily i Úspěch

Když se na posledním veřejném setkání zeptali Marka Zuckerberga (zakladatele Facebooku) co by vzkázal svému mladšímu já, tak odpověděl: „Aby se nebál dělat chyby. Jedině ty ho totiž posunou dále.“
Miluji, když dělám chyby a rád se o ně podělím.

Vízum až napotřetí

Když něco zní až moc jednoduše, tak to určitě
poseru pokazím. Potřeboval jsem si vyřídit vízum do Thajska na prvních 60 dní. Velice jednoduchý úkol.
K tomu jsem potřeboval:
  • Letenku do Thajska a pryč (levná letenka do Vietnamu)
  • Pas
  • 700 Kč v hotovosti
  • Vše odevzdat na ambasádě v Praze
Poprvé jsem jel do Prahy již někdy v listopadu. Naklusal jsem na ambasádu v pátek v 16:45 a zjistil, že sice mají otevřeno do 17:00, avšak vízum je možné vyřídit jen dopoledne. No co, stejně jsem u sebe neměl hotovost.
Podruhé jsem si naplánoval cestu do Prahy 5.12. a den před odjezdem jsem zjistil, že ambasáda bude mít zavřeno, protože má thajský král narozeniny. Už jsem však měl naplánované schůzky s klienty.
18.12. stojím na hlavním nádraží v Ostravě, za 5 minut mi má jet vlak a já si vzpomněl, že nemám u sebe pas. Tak jsem se pro něj vrátil a jel dalším vlakem. Na potřetí už to vyšlo. Za 5 minut jsem měl na ambasádě vyřízené vízum.
Poznámka
Pokud přilétáte do Thajska dostanete výjimku při vstupu do Thajska přímo na letišti a můžete tam být 30 dní. Pokud přijíždíte po zemi, pak je to jen 15 dní. Výjimku si můžete prodloužit na imigračním oddělení v průběhu pobytu o dalších 30 dní.

Letenka s rublovou přirážkou

Já už mám letenku od listopadu. Splním si další sen a letím Airbus A380 – největší civilní letadlo na světě. Ale kamarád, říkejme mu třeba Honza Bartoš, se připojí na první měsíc a budeme spolu nomádit na Ko Samui.
Rubl padal jak listí na podzim a server CestujLevne.com upozornil na letenku za krásných 39 000 rublů s ruskou leteckou společností Aeroflot. V aktuálním kurzu asi za 10 500 Kč. Honza rychle objednal, ale když se mu na účtu zablokovalo asi 15 400 Kč, začali jsme tušit, že nás někdo přechcal.
Ale kdo? A jak?
I když byl aktuální kurz velmi nízký, tak VISA si blokla peníze v Kč dle průměrného kurzu za delší období a platba čekala na zaúčtování. Částka kterou pak reálně zaplatíte se přepočítává podle aktuálního devizového kurzu v moment zaúčtování. V tomto případě o 5 dní později, kdy už rubl zase vyskočil nahoru. Tedy za nějakých 15 400 Kč.
Blbý. Za tu cenu mohl letět Emirátama se mnou a takhle poletí přes Moskvu a užije si prohibici v letadle.
Šťastnou cestu!

Jsou však věci, které se povedly

Zde většina lidí přestává číst. Ty pozitivní věci už nikoho nezajímají. Tak jen stručně.
Už mám zájemce o byt i s nábytkem a za 3 hodiny jsem stihl vyřídit plnou moc, datovou schránku, nový občanský průkaz i druhý pas.
Ještě čekám na nějaké věci z Amazonu a v dalším článku vám ukážu, co si balím sebou do batohu.

Goodbye party

Silvestrovskou oslavu jsem spojil s rozlučkou s pár přáteli, které jsem v Ostravě potkal. A byla to mezinárodní párty. Nechyběli hosté z Finska, Slovenska, Polska ani Maďarska. Catering jsem si nechal připravit od kamarádky a všichni se olizovali. 

Slíbil jsem Úspěch

Tak tady je! Před pár dny jsem byl na koncertě kapely Úspěch. Kdo nezná, o hodně přichází. Jsou to frajeři z Hlučína.
Zdraví vás nomád (již brzy) v Asii.
Zdrojem původní verze.

Žádné komentáře:

Okomentovat